Kontakt

Få hurtigere svar på din henvendelse ved at skrive til den mest relevante mailadresse eller medarbejder.

Materiale til skoleopgaver og lign.

Besøg hjemmesiden www.skole-politik.dk


Kontakt os på mail

info@konservative.dk – generelle henvendelser

medlem@konservative.dk – ændring af medlemsdata, indberetninger af bestyrelses- og udvalgsposter, oplysning af medlemsnummer, spørgsmål vedr. kontingent m.v.

tilmelding@konservative.dk – tilmelding til kurser og øvrige arrangementer

webmaster@konservative.dk – vedr. partiets hjemmesidesystem, login til MitC m.v.

bogholderi@konservative.dk – faktura bedes sendes hertil

presse@konservative.dk – politiske henvendelser


Konservative ministre

Find de konservative ministre og deres sekretærer


Konservative folketingsmedlemmer

Find de konservative folketingsmedlemmer og deres sekretærer

Ordførerskaber i folketinget


Konservative medlemmer af Europa-Parlamentet

Find det konservative medlem af Europa-Parlamentet og hans medarbejdere


Kontakt en medarbejder

Medlems- & Foreningsservice

Søren Bjarke Laugesen, HR & administrationschef
sbl@konservative.dk — 61 62 39 32

Annette Wiibroe Lorentzen, servicekoordinator, medlemsservice
awl@konservative.dk — 33 37 43 94

Jesper Bay, web & it og medlemsservice
jb@konservative.dk — 61 62 39 33

Cecilie Friis, konsulent og PA for Søren Vandsø
cef@konservative.dk — 61 62 49 84

Mathilde Skovgaard, Piccoline
piccoline@konservative.dk — 61 62 37 98

Politik, Udvikling og Kampagne

Simon Merrild Lyngsø, afdelingsleder
simon.merrild@ft.dk — 61 62 41 59

Peter A. Lemmich, kampagnechef
pal@konservative.dk — 61 62 39 37

Ida Helmi Rønne House, konsulent
ida.house@ft.dk – 61 62 49 45

Romy Andersen, projektleder
ra@konservative.dk — 61 62 39 40

Nana Josias, projektkonsulent
nj@konservative.dk — 61 62 49 50

Nicolaj Larsen, konsulent
nl@konservative.dk — 61 62 48 29

Elias Westergaard, konsulent
ew@konservative.dk — 61 62 36 78

Nikolai Bjerre Lyndgaard, student
nbl@konservative.dk — 61 62 54 54

Thomas Ebdrup, student
te@konservative.dk — 61 62 37 95

Frederik Vedel Hilstrøm, student
fh@konservative.dk — 61 62 36 95

Presse

Morten Scheelsbeck, pressechef
morten.scheelsbeck@ft.dk — 61 62 33 65

Filip Lauritzen, pressemedarbejder
filip.lauritzen@ft.dk — 61 62 50 39

Kasper Frank, digital chef
kf@konservative.dk — 61 62 38 59

Frederik Bloch Münster, student
frederik.bloch.munster@ft.dk — 61 62 54 58

Michael Schmidt, student
misc@konservative.dk — 51 21 31 93

Andreas Wind, student
aw@konservative.dk — 61 62 36 92

Eva Victoria Arpe Østergaard, praktikant
eo@konservative.dk

Internationalt

Ulrica Helgesson, EU og international konsulent, politisk rådgiver for Bendt Bendtsen og afdelingsleder
ulrica.helgesson@ft.dk — 61 62 31 54

Ledelse

Søren Vandsø, partisekretær
soren.vandso@ft.dk — 61 62 43 75

Bogholderi

Karina Brodthagen, regnskabsansvarlig
kb@konservative.dk

Kristine Weinreich Roll, student
kwr@konservative.dk


Det Konservative Folkeparti
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 62530812

Den Konservative Folketingsgruppe
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 65728710