Kontakt

Få hurtigere svar på din henvendelse ved at skrive til den mest relevante mailadresse eller medarbejder.

Organisationsdiagram

Tryk her for at se et diagram over organisationens opbygning.


Materiale til skoleopgaver og lign.

Besøg hjemmesiden www.skole-politik.dk


Det Konservative Folkeparti slår løbende stillinger op.

Se stillingsopslag her


Kontakt os på e-mail

info@konservative.dk – generelle henvendelser

skole@konservative.dk – henvendelser ifbm. skoleprojekter

indkoeb@konservative.dk – salg af annonceplads, kontorartikler og lign.

ansogning@konservative.dk – uopfordrede jobansøgninger og respons på jobopslag

medlem@konservative.dk – ændring af medlemsdata, indberetninger af bestyrelses- og udvalgsposter, oplysning af medlemsnummer, spørgsmål vedr. kontingent m.v.

tilmelding@konservative.dk – tilmelding til kurser og øvrige arrangementer

webmaster@konservative.dk – vedr. partiets hjemmesidesystem, login til MitC m.v.

bogholderi@konservative.dk – faktura bedes sendes hertil

presse@konservative.dk – politiske henvendelser


Konservative folketingsmedlemmer

Find de konservative folketingsmedlemmer og deres sekretærer

Ordførerskaber i folketinget


Konservative medlemmer af Europa-Parlamentet

Find det konservative medlem af Europa-Parlamentet og medarbejderne


Kontakt en medarbejder

Politik, Presse & Kampagne

Simon Merrild Lyngsø, chef for Politik, Presse & Kampagne
simon.merrild@ft.dk

Anders Egedal, presserådgiver

Anton Brüniche-Olsen, studentermedhjælper
anton.bruniche-olsen@ft.dk

Elias Westergaard, konsulent
ew@konservative.dk61 62 36 78

Eric Bonde, konsulent
eb@konservative.dk61 62 51 31

Filip Lauritzen, pressechef
fl@konservative.dk61 62 50 39

Frederik Forsmann Christoffersen, studerer Cand.public på AU

Frederik Hebin Holmberg, studentermedhjælper
frederik.holmberg@ft.dk61 62 46 53

Frederik Tronier Kapper, politisk konsulent
ftk@konservative.dk61 62 41 54

Ida House, konsulent
ida.house@ft.dk61 62 49 45

Jeppe Frank Christensen, studentermedhjælper
jefc@konservative.dk

Klara Bentsen, praktikant

Mads Piil Clausen, studentermedhjælper
mpc@konservative.dk61 62 43 83

Nicklas Asschenfeldt, kommunikationskonsulent
naa@konservative.dk61 62 41 57

Nicolaj Juul Nielsen, konsulent
njn@konservative.dk61 62 30 89

Rasmus Kirkegaard Hansen, konsulent

Sofie Høyer Christensen, politisk konsulent
shc@konservative.dk61 62 41 53

Internationalt

Ulrica Helgesson, international chef

Organisation- & Projektstyring

Søren Laugesen, organisationschef
sbl@konservative.dk61 62 39 32

Caroline Møller Jensen, organisationskonsulent
cmj@konservative.dk

Claus Bakkeløkken Bunk, organisationskonsulent
claus.bunk@ft.dk61 62 38 13

Else Marie Thorgaard, organisationskonsulent
emt@konservative.dk61 62 41 91

Mie Friis Trebbien, organisationskonsulent
mft@konservative.dk61 62 38 20

Peter Bilde Wiese, servicemedarbejder

Medlems- og Foreningsservice

Annette Wiibroe Lorentzen, medlemsservice, servicekoordinator
kfanwl@ft.dk61 62 39 65

Jesper Bay Eriksen, IT-ansvarlig
jb@konservative.dk

Bettina Broløs Christensen, projektmedarbejder
bctidn@hotmail.com

Emil Husth Marling, Executive Assistant for Søren Pape

Louise Aastradsen Rosenkrantz, servicemedarbejder
louise.rosenkrantz@ft.dk61 62 30 55

Louise Holm Sommer, administrations- og HR-chef
lhs@konservative.dk61 62 34 64

Mikkel Hoelgaard Knoll, IT-service og -support
mhk@konservative.dk

Bogholderi

Karina Brodthagen, regnskabsansvarlig

Camilla Conradsen Skov, regnskabsmedarbejder
ccs@konservative.dk

Vilhelm Madsen Sjö, studentermedhjælper
vilhelm.sjo@ft.dk

Medlemssekretærer

Anette Høirup Larsen, medlemssekretær
anette.larsen@ft.dk61 62 32 48

Else Kathrine Schultz-Hansen, politisk assistent og medlemssekretær
esh@konservative.dk61 62 56 57

Gitte Buggild, gruppesekretær
gitte.buggild@ft.dk61 62 55 31

Maikin Isholm Højgaard, medlemssekretær
maikin.hoejgaard@ft.dk61 62 53 00

Nina Berg Behnke, medlemssekretær
nina.behnke@ft.dk61 62 42 81

Rådgivere

Simon Bjerre Gosvig, særlig rådgiver for Søren Pape
simon.gosvig@ft.dk61 62 48 78

Ledelse

Søren Vandsø, generalsekretær
sv@konservative.dk61 62 43 75

Julie Jensen-Bendtsen, Executive Assistant for Søren Vandsø
jjb@konservative.dk61 62 32 33


Det Konservative Folkeparti
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 62530812
Den Konservative Folketingsgruppe
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 65728710