Kontakt

Få hurtigere svar på din henvendelse ved at skrive til den mest relevante mailadresse eller medarbejder.

Materiale til skoleopgaver og lign.

Besøg hjemmesiden www.skole-politik.dk


Det Konservative Folkeparti slår løbende stillinger op.

Se stillingsopslag her


Kontakt os på e-mail

info@konservative.dk – generelle henvendelser

skole@konservative.dk – henvendelser ifbm. skoleprojekter

indkoeb@konservative.dk – salg af annonceplads, kontorartikler og lign.

ansogning@konservative.dk – uopfordrede jobansøgninger og respons på jobopslag

medlem@konservative.dk – ændring af medlemsdata, indberetninger af bestyrelses- og udvalgsposter, oplysning af medlemsnummer, spørgsmål vedr. kontingent m.v.

tilmelding@konservative.dk – tilmelding til kurser og øvrige arrangementer

webmaster@konservative.dk – vedr. partiets hjemmesidesystem, login til MitC m.v.

bogholderi@konservative.dk – fakturaer bedes sendt hertil

presse@konservative.dk – politiske henvendelser


Konservative folketingsmedlemmer

Find de konservative folketingsmedlemmer og deres sekretærer

Ordførerskaber i folketinget


Konservative medlemmer af Europa-Parlamentet

Find det konservative medlem af Europa-Parlamentet og medarbejderne


Kontakt en medarbejder

Politik, Presse & Kampagne

Albert Konrad Aabo Jensen, presserådgiver
akaj@konservative.dk61 62 35 18

Anton Brüniche-Olsen, SoMe-studentermedhjælper
abo@konservative.dk

Christian Pille Mogensen, studentermedhjælper
cpm@konservative.dk61 62 32 10

Filip Lauritzen, pressechef
fl@konservative.dk61 62 50 39

Frederik Bloch Münster, særlig rådgiver
frederik.munster@ft.dk33 37 42 63

Frederik Hebin Holmberg, konsulent
fhh@konservative.dk61 62 46 53

Ida House, chefkonsulent og teamleder
ihr@konservative.dk61 62 49 45

Jonas Melhim With, politisk konsulent
jonas.with@ft.dk

Julie Vestergaard, presserådgiver
julie.vestergaard@ft.dk33 37 43 17

Lisbeth Damgaard Gøtzsche, politisk chef
lisbeth.goetzsche@ft.dk

Mathilde Mandal Albertsen, studentermedhjælper

Morten Steen, presserådgiver
morten.steen@ft.dk33 37 43 42

Nicklas Asschenfeldt, grafisk kommunikationskonsulent

Rasmus Kirkegaard Hansen, politisk konsulent

Sofie Bruun-Jensen, konsulent
sbj@konservative.dk33 37 43 74

Sofie Høyer Christensen, politisk konsulent
shc@konservative.dk61 62 41 53

Internationalt

Ulrica Helgesson, international chef

Organisation- & Projektstyring

Søren Laugesen, chef for Organisation og IT
sbl@konservative.dk61 62 39 32

Amalie Domino, PA

Claus Bakkeløkken Bunk, souschef organisation
cbb@konservative.dk61 62 38 13

Daniel Abildgaard Sørensen, studentermedhjælper
daniel.soerensen@ft.dk61 62 52 73

Dianna Pedersen, organisationskonsulent
dianna.pedersen@ft.dk61 62 44 04

Jeppe Frank Christensen, digital chef
jeppe.christensen@ft.dk61 62 52 55

Kristoffer Linnebjerg, praktikant

Loise Emilie Greve, organisationskonsulent
lg@konservative.dk33 37 43 23

Medlems- og Foreningsservice

Annette Wiibroe Lorentzen, foreningskonsulent
kfanwl@ft.dk61 62 39 65

Jesper Bay Eriksen, IT-konsulent
jb@konservative.dk61 62 39 33

Charlotte Skov Bak Alberti, servicemedarbejder

Emil Husth Marling, Executive Assistant
emil.marling@ft.dk61 62 39 71

Louise Aastradsen Rosenkrantz, medlemssekretær og Servicekoordinator
louise.rosenkrantz@ft.dk61 62 30 55

Vilhelm Madsen Sjö, studentermedhjælper
vilhelm@konservative.dk

Bogholderi

Karina Brodthagen, chef for Økonomi og HR
kb@konservative.dk

Camilla Conradsen Skov, regnskabsmedarbejder
ccs@konservative.dk

Medlemssekretærer

Anette Høirup Larsen, medlemssekretær
anette.larsen@ft.dk61 62 32 48

Nina Berg Behnke, medlemssekretær
nina.behnke@ft.dk61 62 42 81

Rebecca Utoft, PA
rebecca.utoft@ft.dk61 62 53 20

Rebecca Utoft, PA
rebecca.utoft@ft.dk61 62 53 20

Rådgivere

Simon Bjerre Gosvig, særlig rådgiver
sg@konservative.dk61 62 48 78

Ledelse

Søren Vandsø, generalsekretær
sv@konservative.dk61 62 43 75

Julie Jensen-Bendtsen, sekretariatschef
jjb@konservative.dk61 62 32 33


Det Konservative Folkeparti
Christiansborg
1240 København K

CVR-nummer: 62530812

Den Konservative Folketingsgruppe
Christiansborg
1240 København K

CVR-nummer: 65728710