Kontakt

Få hurtigere svar på din henvendelse ved at skrive til den mest relevante mailadresse eller medarbejder.

Materiale til skoleopgaver og lign.

Besøg hjemmesiden www.skole-politik.dk


Det Konservative Folkeparti slår løbende stillinger op.

Se stillingsopslag her

Se organisationsdiagram her


Kontakt os på e-mail

info@konservative.dk – generelle henvendelser

skole@konservative.dk – henvendelser ifbm. skoleprojekter

indkoeb@konservative.dk – salg af annonceplads, kontorartikler og lign.

ansogning@konservative.dk – uopfordrede jobansøgninger og respons på jobopslag

medlem@konservative.dk – ændring af medlemsdata, indberetninger af bestyrelses- og udvalgsposter, oplysning af medlemsnummer, spørgsmål vedr. kontingent m.v.

tilmelding@konservative.dk – tilmelding til kurser og øvrige arrangementer

webmaster@konservative.dk – vedr. partiets hjemmesidesystem, login til MitC m.v.

bogholderi@konservative.dk – faktura bedes sendes hertil

presse@konservative.dk – politiske henvendelser


Konservative folketingsmedlemmer

Find de konservative folketingsmedlemmer og deres sekretærer

Ordførerskaber i folketinget


Konservative medlemmer af Europa-Parlamentet

Find det konservative medlem af Europa-Parlamentet og medarbejderne


Kontakt en medarbejder

Politik, Presse & Kampagne

Simon Merrild Lyngsø, chef for Politik, Presse & Kampagne

Anders Egedal, presserådgiver

Anton Brüniche-Olsen, studentermedhjælper
anton.bruniche-olsen@ft.dk

Elias Westergaard, konsulent
ew@konservative.dk

Eric Bonde, konsulent

Filip Lauritzen, pressechef
fl@konservative.dk61 62 50 39

Frederik Forsmann Christoffersen, praktikant

Frederik Hebin Holmberg, studentermedhjælper
frederik.holmberg@ft.dk61 62 46 53

Ida House, konsulent
ida.house@ft.dk61 62 49 45

Mads Piil Clausen, studentermedhjælper
mpc@konservative.dk61 62 43 83

Nicklas Asschenfeldt, kommunikationskonsulent
naa@konservative.dk61 62 41 57

Rasmus Kirkegaard Hansen, konsulent

Sofie Høyer Christensen, politisk konsulent
shc@konservative.dk61 62 41 53

Internationalt

Ulrica Helgesson, international chef

Organisation- & Projektstyring

Søren Laugesen, organisationschef
sbl@konservative.dk61 62 39 32

Caroline Møller Jensen, organisationskonsulent
cmj@konservative.dk

Claus Bakkeløkken Bunk, organisationskonsulent
claus.bunk@ft.dk61 62 38 13

Mie Friis Trebbien, organisationskonsulent
mft@konservative.dk61 62 38 20

Peter Bilde Wiese, servicemedarbejder

Medlems- og Foreningsservice

Annette Wiibroe Lorentzen, medlemsservice, koordinator
kfanwl@ft.dk61 62 39 65

Jesper Bay Eriksen, IT-ansvarlig
jb@konservative.dk

Emil Husth Marling, Executive Assistant for Søren Pape

Louise Aastradsen Rosenkrantz, servicekoordinator
louise.rosenkrantz@ft.dk61 62 30 55

Louise Holm Sommer, administrations- og HR-chef
lhs@konservative.dk61 62 34 64

Bogholderi

Karina Brodthagen, regnskabsansvarlig

Camilla Conradsen Skov, regnskabsmedarbejder
ccs@konservative.dk

Medlemssekretærer

Anette Høirup Larsen, medlemssekretær
anette.larsen@ft.dk61 62 32 48

Else Kathrine Schultz-Hansen, politisk assistent og medlemssekretær

Nina Berg Behnke, medlemssekretær
nina.behnke@ft.dk61 62 42 81

Rådgivere

Simon Bjerre Gosvig, særlig rådgiver for Søren Pape
simon.gosvig@ft.dk61 62 48 78

Ledelse

Søren Vandsø, generalsekretær
sv@konservative.dk61 62 43 75

Julie Jensen-Bendtsen, Executive Assistant for Søren Vandsø
jjb@konservative.dk61 62 32 33


Det Konservative Folkeparti
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 62530812
Den Konservative Folketingsgruppe
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 65728710