Kontakt

Få hurtigere svar på din henvendelse ved at skrive til den mest relevante mail-adresse eller medarbejder.

Det Konservative Folkeparti
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 62530812

Den Konservative Folketingsgruppe
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 65728710


Kontakt os på mail

info@konservative.dk – generelle henvendelser

medlem@konservative.dk – ændring af medlemsdata, indberetninger af bestyrelses- og udvalgsposter, oplysning af medlemsnummer, spørgsmål vedr. kontingent m.v.

tilmelding@konservative.dk – tilmelding til kurser og øvrige arrangementer

webmaster@konservative.dk – vedr. partiets hjemmesidesystem, login til MitC m.v.

bogholderi@konservative.dk – faktura bedes sendes hertil

pressetjeneste@konservative.dk – politiske henvendelser


Materiale til skoleopgaver og lign.

Besøg hjemmesiden www.skole-politik.dk


Konservative ministre

Søren Pape Poulsen, Justitsminister
jm@jm.dk

Karina Kejser, sekretær for ministeren
kke@jm.dk

Brian Mikkelsen, Erhvervsminister
min@evm.dk

Sanne Olsen, sekretær for ministeren
sos@evm.dk

Invitationer til Brian sendes til invitation@evm.dk

Mai Mercado, Børne- og Socialminister
min@sm.dk

Mette Holdt-Simonsen, sekretær for ministeren
mhs@sm.dk


Kontakt en medarbejder

Medlems- & Foreningsservice

Søren Bjarke Laugesen, HR & administrationschef
sbl@konservative.dk — 61 62 39 32

Annette Wiibroe Lorentzen, servicekoordinator, medlemsservice
awl@konservative.dk — 33 37 43 94

Jesper Bay, web & it og medlemsservice
jb@konservative.dk — 61 62 39 33

Cecilie Friis, konsulent og PA for Søren Vandsø
cef@konservative.dk — 61 62 49 84

Frederikke Bramming-Hansen, Piccoline
fwbh@konservative.dk — 61 62 49 44

Medlemssekretærer

Nina Berg Behnke, medlemssekretær for Naser Khader og Rasmus Jarlov
nina.behnke@ft.dk — 33 37 43 11

Nina Rylander, medlemssekretær for Orla Østerby og Brigitte Klintskov Jerkel
nina.rylander@ft.dk — 33 37 43 12

Anette Høirup Larsen, medlemssekretær for Anders Retz Johansson og Mette Abildgaard
anette.larsen@ft.dk — 33 37 43 08

Elias Westergaard, student
ew@konservative.dk — 50 50 77 48

Europa-Parlamentet

Xenia Hesting, politisk rådgiver
xenia.hesting@ep.europa.eu — +32 228 47 125

Sofie Freilev, politisk rådgiver
sofie.freilev@ep.europa.eu — +32 228 37 125

Under plenarsamlingerne i Strasbourg kan Bendt Bendtsens kontor kontaktes på: +33 388 1 75 125

Politik, Udvikling og Kampagne

Simon Merrild Lyngsø, afdelingsleder
simon.merrild@ft.dk — 61 62 41 59

Peter A. Lemmich, kampagnechef
pal@konservative.dk — 61 62 39 37

Caroline Tøxen Kristiansen, konsulent
caroline.kristiansen@ft.dk — 61 62 42 96

Nicolaj Larsen, konsulent
nl@konservative.dk — 61 62 48 29

Ida Helmi Rønne House, konsulent
ida.house@ft.dk – 61 62 49 45

Nana Josias, projektkonsulent
nj@konservative.dk — 61 62 49 50

Romy Andersen, projektleder
ra@konservative.dk — 61 62 39 40

Presse

Morten Scheelsbeck, pressechef
morten.scheelsbeck@ft.dk — 61 62 33 65

Tanja Pinderup, pressemedarbejder
Tanja.Pinderup@ft.dk — 61 62 50 40

Filip Lauritzen, pressemedarbejder
filip.lauritzen@ft.dk – 61 62 50 39   

Kasper Frank, digital chef
kf@konservative.dk — 61 62 38 59

Frederik Bloch Münster, student
fbm@konservative.dk — 26 25 65 95

Else Kathrine Schultz-Hansen, student
esh@konservative.dk — 50 50 79 08

Michael Schmidt, praktikant
misc@konservative.dk — 51 21 31 93 

Internationalt

Ulrica Helgesson, EU og international konsulent, politisk rådgiver for Bendt Bendtsen og afdelingsleder
ulrica.helgesson@ft.dk — 61 62 31 54

Ledelse

Søren Vandsø, partisekretær
soren.vandso@ft.dk — 61 62 43 75

Bogholderi

Karina Brodthagen, regnskabsansvarlig
kb@konservative.dk