Kontakt

Få hurtigere svar på din henvendelse ved at skrive til den mest relevante mail-adresse eller medarbejder.

Det Konservative Folkeparti
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 62530812


Kontakt os på mail

info@konservative.dk – generelle henvendelser

medlem@konservative.dk – ændring af medlemsdata, indberetninger af bestyrelses- og udvalgsposter, oplysning af medlemsnummer, spørgsmål vedr. kontingent m.v.

tilmelding@konservative.dk – tilmelding til kurser og øvrige arrangementer

webmaster@konservative.dk – vedr. partiets hjemmesidesystem, login til MitC m.v.

bogholderi@konservative.dk – faktura bedes sendes hertil

pressetjeneste@konservative.dk – politiske henvendelser


Materiale til skoleopgaver og lign.

Besøg hjemmesiden www.skole-politik.dk


Kontakt en medarbejder

Medlems- & Foreningsservice

Søren Bjarke Laugesen, HR & administrationschef
sbl@konservative.dk — 61 62 39 32

Annette Wiibroe Lorentzen, servicekoordinator
awl@konservative.dk — 33 37 43 94

Jesper Bay — web & it og medlemsservice
jb@konservative.dk — 61 62 39 33

Helle Hofman Skov, studentermedhjælper
hhs@konservative.dk

Medlemssekretærer

Nina Berg Behnke, medlemssekretær for Naser Khader og Rasmus Jarlov
nina.behnke@ft.dk — 33 37 43 11

Nina Rylander, medlemssekretær for Brian Mikkelsen og Mette Abildgaard
nina.rylander@ft.dk — 33 37 43 12

Anette Høirup Larsen, medlemssekretær for Anders Johansson og Søren Pape
anette.larsen@ft.dk — 33 37 43 08

Europa-Parlamentet

Xenia Hesting, politisk rådgiver
xenia.hesting@ep.europa.eu — +32 228 47 125

Sofie Freilev, politisk rådgiver
sofie.freilev@ep.europa.eu — +32 228 37 125

Under plenarsamlingerne i Strasbourg kan Bendt Bendtsens kontor kontaktes på: +33 388 1 75 125

Politik, Udvikling og Kampagne

Simon Merrild Lyngsø, afdelingsleder
simon.merrild@ft.dk — 61 62 41 59

Morten Scheelsbeck, pressechef
morten.scheelsbeck@ft.dk — 61 62 33 65

Peter A. Lemmich, kampagnechef
pal@konservative.dk — 61 62 39 37

Kasper Frank, digital chef
kf@konservative.dk — 61 62 38 59

Caroline Tøxen Kristiansen, konsulent
caroline.kristiansen@ft.dk — 61 62 42 96

Nicolaj Larsen, student
nl@konservative.dk — 61 62 48 29

Nana Josias, praktikant
nj@konservative.dk — 28 90 94 46

Else Kathrine Schultz-Hansen, praktikant
esh@konservative.dk — 50 50 79 08

Romy Andersen, projektleder
ra@konservative.dk — 61 62 39 40

Internationalt

Ulrica Helgesson, EU og international konsulent, politisk rådgiver for Bendt Bendtsen og afdelingsleder
ulrica.helgesson@ft.dk — 61 62 31 54

Ledelse

Søren Vandsø, partisekretær
soren.vandso@ft.dk — 61 62 43 75

Bogholderi

Karina Brodthagen, regnskabsansvarlig
kb@konservative.dk